Exkurze

Z provozních důvodů exkurze momentálně nejsou možné. I nadále jsme k dispozici pro objednávky na našem eshopu.

 

V Blansku, Lažánkách najdete malou rodinnou firmu, která už z dálky voní květinovými esencemi, bylinkami, medem a včelím voskem. Na vratech máme nápis, který Vám vykouzlí úsměv na rtech: Mydlidědek.

Jsme mydlárna a svíčkárna, zavedená firma s tradicí, kde ručně vyrábíme mýdla a svíčky už víc než deset let. Pokud máte chuť si tuhle voňavou a zajímavou práci sami vyzkoušet, určitě se zastavte! Nabízíme prohlídku dílny spojenou s praktickou ukázkou. Návštěvníci – a děti tady vidíme obzvlášť rádi – si vyrobí vlastní mýdlo, které si pak odnesou i s opakovaně použitelnou formičkou. Při výrobě se dozví základní informace o zmýdelňování rostlinných olejů a způsobu výroby mýdel. Ve svíčkařské dílně si stočí vlastní svíčku a navštíví prostory, kde se vyrábí svíčky lité do forem.

 

 DSC05642

 

Tato základní exkurze trvá cca půl hodiny až hodinku, podle počtu dětí. Výroba je nenáročná a s malou pomocí ji zvládnou i předškolní děti.

Najdete u nás i malou kavárničku a prodejnu, kde si můžete zakoupit naše výrobky a také materiál pro domácí mýdlové tvoření.

Cena: 100 Kč základní exkurze.

Maximální počet tvořících účastníků 26. Při větším počtu Vás rozdělíme na skupinky a budete si tvořit postupně. Vhodné pro děti od 4 let.

Termín návštěvy větší skupiny si prosím předem domluvte.

 

Mgr. Daniela Koplová
Mydlidědek s.r.o.
Provozovna: Lažánky 204, 67801 Blansko
e-mail: info@mydlidedek.cz   
mobil: 606 402 636

 

 DSC05215